34. International Conference on Lightning Protection

W Politechnice Rzeszowskiej rozpoczął się największy na świecie Kongres poświęcony wyładowaniom atmosferycznym. Biorą w nim udział wybitni naukowcy z 41 krajów z całego świata.

34. Międzynarodowa Konferencja Ochrony Odgromowej ICLP’2018 dotyczy różnych aspektów wyładowań atmosferycznych i zagadnień związanych z ochroną odgromową. Konferencja została zorganizowana przez Politechnikę Rzeszowską wspólnie z Polskim Komitetem Ochrony Odgromowej działającym w ramach Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Do Rzeszowa przyjechali przedstawiciele środowisk naukowo-technicznych  m.in.: z Hongkongu, Chin, Japonii, Malezji, Indii, Sri Lanki, RPA, Algierii, a także z Europy, obu Ameryk. Polskę reprezentuje 15 naukowców, głównie z Rzeszowa, Warszawy, Gdańska i Białegostoku.

W czasie ponad 30 sesji zaprezentowanych zostanie ponad 200 referatów. Najwięcej, aż 40 referatów, wygłoszą naukowcy z Japonii.

W konferencji biorą aktywny udział członkowie PKOO prezentując i dyskutując wyniki swoich prac naukowych. W czasie konferencji odbędzie się również walne zebranie członków Komitetu.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Politechniki Rzeszowskiej – tutaj .